Haberler  
 
 
 
  Alabalıklar İçin İyi Haber  

Yok Olma Tehlikesindeki Kırmızı Benekli Alabalıklar İçin Başlatılan Proje Sonuç Verdi...

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından nesilleri yok olma tehlikesi altında bulunan kırmızı benekli alabalıklar için 

 
   
  Alabalığın Yararları  

Yapılan araştırmalarla da kanıtlanan en lezzetli tatlı su balığı olan alabalık, çeşitli vitaminler, iyot ve fosfor açısından çok zengindir. Ayrıca yenebilen etler arasında alabalık etinin protein değer oldukça yüksektir.

 
   
  Doğal Alabalıklar Yok Oluyor  

"Kirlilik, av ve egzotik türler olan kültür alabalıklarının baskısı nedeniyle Uzungöl Özel Çevre Koruma Bölgesi'ndeki doğal alabalık formlarının sayısı azalıyor''

 
   
  KÜLTÜR ALABALIĞI, DOĞAL ALABALIĞIN KÜÇÜKLERİNİ VE YUMURTALARINI TÜKETİYOR  

Kocabaş, hayvansal organizmalar ile beslenen alabalıkların besinlerinin arasında sinek ve böcek larvaları, kelebekler, su içinde yaşayan organizmalar ile farklı balık türlerinin küçükleri ve yumurtalarının da bulunduğuna işaret etti. 

 
   
  GÖKKUŞAĞI ALABALIĞI ORTAMDAN İZOLE EDİLMELİ  

Gökkuşağı Alabalığı için Uzungöl ÖÇK Bölgesinde uygun ortam oluştuğunu, bölgeye adapte olduğunu ve ürediğini anlatan Kocabaş, ''Alabalık üretim tesislerinin yakınında çok rahatlıkla 

 
   
  FIRTINA DERSEİNE BIRAKILAN 7 BİN ALABALIK  

Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'ndeki Fırtına Vadisi'nde yer alan Fırtına Deresi'ne 7 bin yavru alabalık bırakıldı, yöre halkı tulum eşliğinde horonlu kutlama yaptı.

 
   
  ŞİDDETLİ YAĞIŞ ALABALIK ÜRETİCİLERİNİ VURDU  

Denizli’nin Çameli İlçesi Alabalık Üreticileri Birliği Başkanı Ramazan Sönmez, Çameli’nin afet bölgesi ilan edilmesini istediklerini belirterek, ”9 milyona yakın balığımız telef oldu” dedi.

 
   
  BÖYLE OLUR KARADENİZLİNİN ALABALIK RESTORANI  

Böyle olur Karadenizlinin alabalık tesisi… Rize’nin şirin ilçelerinden Fındıklı’da bir girişimci, alabalık tesisini yamaç kenarında kayaların üzerine kondurdu.

 
   
  Alabalıklar akarsulara bırakılacak  

Doğal alabalıklar, varlıklarının çeşitli nedenlerle yok olduğu dere ve çaylara bırakılacak

İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Sapanca İçsu Ürünleri Üretimi Araştırma ve Uygulama Birimi’nde yetiştirilen doğal alabalıklar, 

 
   
  Alabalıkların nesli tehdit altında  

Uzungöl Özel Çevre Koruma Bölgesi'ndeki doğal alabalık formlarının sayısı azalıyor

Yrd. Doç. Dr. Kocabaş, ''Kirlilik, av ve egzotik türler olan kültür alabalıklarının baskısı nedeniyle Uzungöl Özel Çevre Koruma Bölgesi'ndeki doğal alabalık formlarının sayısı azalıyor'' dedi.  

 
   
 
 
 
 
BİZE ULAŞIN TELEFON
Tel : 0 252 614 69 49 (pbx)
EMAIL
info@onderalabalik.com.tr
ADRES
Babataşı Mah.Muhammer AksoyBulvarı.No:2 Fethiye MUĞLA
   
Web Programlama Birdenbire